Zimní běžkařské soustředění v Ramsau 2018

Guten Tag.Wilkommen im Ramsau. Diese Woche ist sehr special. Czech Canoe Team ist here.

 

Německy umím fakt málo, a proto nebudu zbytečně zdržovat a plynule přejdu do češtiny. Týden náročného soustředění v rakouském Ramsau již skončilo a ráda bych napsala pár řádků o tom, jaké to bylo.

Vždy, když píši článek ze soustředění, říkám, že bylo supr, boží apod…

Je to pravda, ale nejprve vám řeknu, jak velká dřina a bolest to byla.

Český sjezdařský reprezentační tým každoročně pořádá výcvikové kempy a já se ráda přidám. Ani letos tomu nebylo jinak. Čekalo mě 9 velice náročných dní. Každý den měřené úseky. Pro orientaci (3minutovky, 8minutovky, 6minutovky, minutovky, 20vteřinovky, 9km závod, soupaž, kopce a mnoho dalšího), nějaká posilovna, skalpy, sauna, uvařit oběd a spát, jinak by mě druhý den čekala „sportovní smrt“.  Samozřejmě při všech aktivitách jsme se i zasmáli. Nechyběly ani sportovní hry. V jedné z nich jsem si musela na 90 minut zavázat oči a být“slepá“. Zkuste si jen představit situaci, že nejste úplně dobrý běžkař a navíc jezdíte po slepu. Proto není nutné říkat, že jsem se pěkně vyválela ve sněhu, párkrát jsem spadla, někoho srazila a mnohokrát pobavila všechny kolem. I přes všechny trable můj tým vyhrál.

Jako regeneraci jsme zvolili saunování a speciální saunové rituály nebo sáňkování.

Já osobně jsem velmi nadšená a moc jsem si to užila. Mám ráda tu dřinu a ten následně zatraceně úžasný pocit po výkonu. Počasí nám přálo, sněhu opravdu spousta a neskutečné množství pozitivní energie jsem si dovezla i do Česka. Popravdě mě ale dost bolí nohy a tu sportovní energii musím načerpat odpočinkem.

 

Teď rychlý přesun do Prahy a do 9.2 trénovat v Česku. Pak popadnu letenku, svých pár švestek, k tomu lodě a hurá do tepla na měsíční soustředění.

Komentáře