Ahoj všichni. Tak tohle jsem já, MARTINA !

Jmenuji se Martina Satková , jsem srdcem i duší "BRŇAČKA"  a narozena v roce 1998.  

 

Mám skvělou i když střelenou rodinu. Mám dva sourozence. Mladší ségru a staršího bráchu. Už od mala sportujeme. Taťka je taková naše neřízená střela a naučil nás všechno. Už od malinka jsem se věnovala modernímu aerobiku a maminka byla moc spokojená. Jenže přišel zlom, změnila se trenérka a mě to přestalo bavit. Začala jsem dělat kanoistiku(ale o tom se dočtete níže 😉), kterou dělám pořád. Neskutečně mě to baví a naplňuje. 

Studuji na VŠ a to konkrétně na ČVUT obor Ekonomika a management. Zatím úspěšně a docela mě to i baví, což sem si říkala, že  chození do školy nikdy neřeknu. 

Pocházím z Brna a 18 let to byl můj domov. Dnes už částečně bydlím v Praze a pak kdekoliv po Evropě a po světě. Těch dnů doma totiž během sezony moc není.

Oblíbené jídlo? Brokolice ♥ no a pak vegetariánské burgery, vietnamské PHo a pečené kuře s rýží. To kuře musím vyzdvihnout. To je moje sváteční jídlo. V den, kdy jsem se narodila mamka zrovna pekla na oběd kuře 😘.

Oblíbenou hudbu nemám 😀, protože hudbu moc neposlouchám. Když hraje rádio nebo si někdo něco pouští tak je to v pohodě, ale sama si nic nepustím. Občas nějaký podcast nebo audioknihy. Pak se snažím hodně číst a poslouchat okolí(a nějaký drby). 

 

Největším koníčkem je pro mě právě kanoistika na divoké vodě. Miluju běžkování, běh, plavání, volejbal a vysokohorskou turistiku. Dřív mě strašně bavilo vaření a pečení a psala jsem si i kuchařku, ale všechno to nějak padlo a zájmy se změnily. Začala jsem se věnovat józe a baví mě chození po slacklině (popruh mezi dvěma stromy pro cvičení rovnováhy). 

 

Jak jsem se dostala právě ke kanoistice?

 

Jednoduše díky staršímu bratrovi, který začal o dva roky dříve. Brával mě na tréninky, a jakmile jsem si to vyzkoušela, už jsem u toho zůstala až do teď. Tento sport mě velmi naplňuje. Začínala jsem v oddíle, kde byli jen kluci starší než já a tak mě velmi pomohl můj trenér, který mě i přes moji počáteční nešikovnost brával na všechna soustředění.

 

Kanoistika je převážně letní sport na řece, avšak já trénuji na vodě, i když je zima a to vám mohu říct, že se raději vidím někde v teplé posteli s čajem. Už je to ale pěkných pár let, co mě stále více přitahuje být zmrzlá na vodě a dělat vše tak rychle, abych se zahřála.

 

Trénuji každý den, ale jsem přeci jen obyčejný člověk, tak občas přijdu na trénink trochu jako lenoch, ale co je kouzelné, že jakmile se mi rozproudí krev, zapomenu na to že se mi dnes nechtělo a opět jsem v rytmu dělat to naplno. O víkendu máme závody, na které se vždycky moc těším. Je to pro mě něco, co mi dodává sílu a mám pak mnohem lepší náladu, i když se třeba nedaří. Jsem velmi všestranná, a tudíž mám speciálně přizpůsobené tréninky podle toho, co mě za důležitý závod zrovna čeká. Během týdne rozvíjím jak sílu, tak i rychlost a vytrvalost. Na tomto sportu mám nejraděj ten adrenalin na vodě a to, že jedu sama za sebe( jelikož nejsem moc týmový hráč ) a to, že se potkávám s lidmi, kteří mají rádi tento sport tak, jako já. Závody v ČR mám ráda například ve Špindlu nebo na Lipně, protože tam je voda opravdu hodně divoká. Nejčastější závody jsou v Praze, Českých Budějovicích apod…na uměle vytvořených slalomových kanálech. V Brně takový kanál bohužel nemáme, což je velká škoda. Já si s tím ale hlavu více lámat nemohu a proto musím být o to všestrannější a musím si rychle zvykat na nový terén. A vlastně mě to i baví, jelikož musím být kreativnější a musím více přemýšlet. 

 

Díky kanoistice jsem procestovala již mnoho zemí. Mimo cestování po Evropě jsem byla i v Austrálii, Brazílii a USA na mistrovství světa a v Číně na YOG, což byla světová mládežnická olympiáda v roce 2014. Na Mistrovství světa juniorů jsem získala mnoho medailí a mým velkým cílem je jet na olympiádu do Tokia 2020. Do té doby se chci kanoistice věnovat naplno s tím, že budu každý rok usilovat nejprve o reprezentaci ve všech kategoriích a poté o medaile na evropských a světových šampionátech.

Chytrá po mamince, krásná po tatínkovi.